Nauka,Wiadomości 27 marca 2013, 18:21

Wykłady na YouTube. Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej bez wychodzenia z domu

Darmowe wykłady w internecie oferuje chociażby Uniwersytet Harvarda czy Instytut Technologiczny w Massachusetts. Do grona uczelni umożliwiających naukę w domu dołączyła właśnie Politechnika Wrocławska.

Politechnika Wrocławska udostępnia wykłady na YouTube. Fot. pwrmojeklimaty/YouTube

Politechnika Wrocławska udostępnia wykłady na YouTube. Fot. pwrmojeklimaty/YouTube

Politechnika udostępniła w internecie pełen cykl wykładów z przedmiotu Analiza matematyczna 1. Wykłady, zrealizowane przez Telewizję Studencką Styk, obejrzeć można za pośrednictwem serwisu YouTube.

Kanał Politechniki Wrocławskiej na YouTube

Kanał Politechniki Wrocławskiej na YouTube

Wykłady poprowadził dr Janusz Górniak z Instytutu Matematyki i Informatyki Wydzuału Podstawowych Problemów Techniki. Materiał zawarty w 90 odcinkach zapozna nas m.in. z własnościami funkcji, ciągami liczbowymi, różniczkowaniem, całkowaniem czy też wzorem Taylora.

Kurs jest adresowany nie tylko do studentów pierwszego roku, ale także do kandydatów na studia politechniczne oraz każdego internauty, którego interesują zagadnienia matematyczne.

Internauci szybko docenili inicjatywę. Pierwszy odcinek wykładu, opublikowany 21 marca, obejrzało już niemal 6 tys. „słuchaczy”.

– Super inicjatywa! – komentuje ~Grzesiek B. – Żałuję, że gdy ja studiowałem youtube był uboższy o te filmy – dodaje.

Na „zajęcia” dotrzeć można poprzez stronę portal.pwr.wroc.pl/1811035,241.dhtml.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: