Na luzie 14 stycznia 2014, 21:07

Wróżbita Maciej krytykuje Terlikowskiego. „Wróżbita został wpisany na listę zawodów”

– To bluźnierstwo i brak poszanowania czyjegoś zawodu. Ja przypominam, że na listę zawodów został wpisany wróżbita – pisze słynny wróżbita Maciej, komentując nagrany przez Tomasza Terlikowskiego film, na którym redaktor naczelny portalu „Fronda.pl” dosłownie rąbie siekierą karty Tarota.

Wróżbita Maciej, fot. Facebook

Wróżbita Maciej, fot. Facebook

Nagranie katolickiego publicysty, Tomasza Terlikowskiego, na którym ten rąbie siekierą karty tarota, spotkało się z krytyką wróżbity Macieja, znanego z charakterystycznego sposobu prowadzenia telewizyjnych programów ezoterycznych.

– Ja przypominam, że na listę zawodów został wpisany wróżbita, a więc jest to uderzenie tą siekierą nie tylko w moją osobę, ale w kilkadziesiąt tysięcy innych wróżbitów i wróżek – pisze wróżbita Maciej na swoim oficjalnym fanpage na Facebooku.

Ja prowadzę działalność gospodarczą, opłacam podatki co miesiąc, jestem uczciwym wobec prawa i mam pytanie: „gdzie jest Pana szacunek?”. Rozumiem, że celowo został stworzony ten materiał, by było o Panu głośniej – pisze wróżbita.

– Gdzie poszanowanie drugiego człowieka? To tego nas uczy Kościół Katolicki? Żeby uderzać siekierą w karty tarota? Żeby agresywnie, z wściekłością i szaleństwem poniewierać czyjś zawód? Nie tego nas uczy Bóg. Ja bym chciał, byśmy wszyscy przerwali milczenie. (…) Dlaczego jeden może więcej, a drugi mniej? A co za chwilę będzie? Może nie karty, tylko czyjaś głowa?! Wstyd! Nie czuję się jak na nasz wiek. Nie czuję się jak na nasz kraj. Nasz. Nie czyjś. Wspólny i Nasz! – podsumowuje wróżbita Maciej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: