Ciekawostki,Technologia,Wiadomości 8 stycznia 2013, 13:35

Widelec-kontroler

Czy czasami już w trakcie spożywania posiłku masz uczucie sytości, ale Twój niepohamowany apetyt nie pozwala ci przestać jeść? Masz problem z kontrolowaniem ilości pożywienia, które pochłaniasz? Możliwe, że twoje problemy będą niedługo rozwiązane.

Nowy inteligentny widelec HAPIfork

Nowy inteligentny widelec HAPIfork

Już niebawem na rynku ukażą się widelce, które za pomocą czujników elektronicznych kontrolują ilość jedzenia oraz szybkość, z jaką spożywamy nasze codzienne posiłki. Zdaniem producentów takie sztućce pozwolą uniknąć wielu problemów trawiennych.

Zbyt szybkie jedzenie powoduje wibrowanie oraz świecenie się widelca, ca ma nas ostrzec przed nieprawidłowym sposobem delektowania się potrawą. Dodatkowo, za pomocą specjalnej aplikacji, widelec może wysyłać komunikaty na nasz telefon, informujące o naszych nawykach żywieniowych. Twórcy HAPIfork uważają, że urządzenie pozwala na wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, takich jak wolne jedzenie. To, jak sugerują specjaliści, pozwala uniknąć wielu dolegliwości trawiennych i nadwagi.

„Większość osób je szybciej niż powinna, jednocześnie nie zdają sobie sprawy z tego, że zbyt szybkie konsumowanie potraw prowadzi do wielu schorzeń i nadwagi. Zbyt szybkie jedzenie i niewystarczające przeżuwanie prowadzi do złego trawienia i niemożności kontrolowania wagi” – wyjaśnia Andrew Carton prezes firmy produkującej sztućce.

Widelec będzie śledził czas posiłku, liczbę kęsów i odległość między jednym kęsem a kolejnym. Widelce pojawią się na rynku w kwietniu tego roku.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: