Wiadomości 6 maja 2013, 12:47

Pruszków: obywatele Bułgarii zmuszali kobiety do prostytucji

Pruszkowscy policjanci zatrzymali w niedzielę troje obywateli Bułgarii, którzy są podejrzewani o zmuszanie swoich rodaczek do prostytucji. Kobieta i dwaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzone kobiety namawiane były do przyjazdu do Polski, w celu legalnej pracy w handlu.

Pruszków: obywatele Bułgarii zmuszali kobiety do prostytucji. Fot. Komenda Stołeczna Policji

Pruszków: obywatele Bułgarii zmuszali kobiety do prostytucji. Fot. Komenda Stołeczna Policji

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, wczoraj do jednej z jednostek na terenie powiatu pruszkowskiego zgłosiły się dwie kobiety. Obywatelki Bułgarii opowiedziały o tym, jak zaproponowano im pracę w Polsce. Miały legalnie pracować i sprzedawać ubrania na bazarach. Kiedy znalazły się na terenie naszego kraju okazało się, że zapewnienia o zatrudnieniu znacznie odbiegają od rzeczywistych żądań.

Kobiety siłą zmuszono do uprawniania prostytucji, a zarobione pieniądze były im zabierane. Pokrzywdzone zdecydowały się na poinformowanie policjantów o sytuacji, w jakiej się znalazły.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Kilka godzin później zatrzymali trzy osoby: 27-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 29 i 47 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że starszy z nich jest poszukiwany przez prokuraturę rejonową w Warszawie. Całą trójka podejrzewana jest o nakłanianie innych osób do prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: