Wiadomości 26 maja 2014, 09:47

Prezydent Krakowa: władze komitetu kierowanego przez Marczułajtis roztrwoniły zaufanie

Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, wydał oświadczenie w związku z wynikami referendum na temat organizowania zimowych igrzysk w 2022 roku.

Jacek Majchrowski, fot. Piotr Drabik/Wikimedia

Jacek Majchrowski, fot. Piotr Drabik/Wikimedia

Mieszkańcy Krakowa opowiedzieli się przeciw organizacji imprezy. Władze miasta ogłosiły, że w związku z tym kandydatura Krakowa do organizacji ZIO zostanie odwołana.

- Niskie poparcie dla idei organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie kończy dla miasta ten proces. Dziś o wynikach referendum poinformujemy naszych partnerów. Musimy zakończyć pracę nad kandydaturą, rozliczyć i podsumować projekt. – napisał prezydent Jacek Majchrowski w oświadczeniu rozesłanym do mediów.

- Gdy zaczynaliśmy starania o przyznanie ZIO, dysponowaliśmy wysokim poparciem społecznym, wyrażonym w obiektywnych sondażach. Niestety, poprzednie władze Komitetu Konkursowego Kraków 2022, kierowanego przez posłankę PO Jagnę Marczułajtis-Walczak roztrwoniły to zaufanie, a czas który mieliśmy do jego odbudowania był zbyt krótki – zaznaczył Majchrowski.

 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: