Wiadomości 15 maja 2014, 23:43

Powodzie w Polsce. Ponad tysiąc interwencji strażaków, trwa umacnianie wałów

W Małopolsce w ciągu minionej doby strażacy wzywani byli do zdarzeń ponad 1600 razy. Po ponad 250 interwencji miało miejsce w powiatach limanowskim, nowosądeckim i nowotarskim. Do Jordanowa został wysłany pluton przeciwpowodziowy mający na celu obronić zakłady pracy. Droga wojewódzka 968 została zamknięta z powodu podmycia mostu w miejscowości Kamienica. Stany alarmowe zostały przekroczone w 18 miejscowościach województwa.

Mapa stanu wód w Małopolsce, źródło: IMGW

Mapa stanu wód w Małopolsce, źródło: IMGW

Stany alarmowe zostały przekroczone w osiemnastu miejscowościach województwa małopolskiego oraz kilku w woj. podkarpackim. Silne wiatry pozbawiły prądu ponad 43,5 tys. domów w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Limanowej, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej i Tuchowie.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, w miejscowości Barcice ze względu na zagrożenie osuwiskiem strażacy ewakuowali osiem osób z dwóch budynków.

Strażacy umacniali także wały, między innymi w miejscowości Jazowsko na rzece Dunajec oraz w Nowym Sączu przy ul. Sportowej oraz na rzece Kamienica. W tej chwili duże opady deszczu trwają w powiatach suskim oraz limanowskim.

Alarm powodziowy ogłoszono między innymi w powiatach tatrzańskim oraz nowotarskim. Na piątek około południa przewidziane jest posiedzenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: