Ciekawostki,Wiadomości 13 stycznia 2014, 21:25

Papież Franciszek sprzedaje swój motocykl

Papież Franciszek sprzedaje swój dwukołowiec. Motocykl papieża Franciszka zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu 6 lutego.

Papież Franciszek, fot. Gabriel Andrés Trujillo Escobedo/Wikimedia

Papież Franciszek, fot. Gabriel Andrés Trujillo Escobedo/Wikimedia

Jak informuje m.in. Polska Agencja Prasowa, motocykl Harley Davidson Dyna Super Glide papież Franciszek otrzymał od producenta maszyny z okazji 110. rocznicy założenia firmy. Egzemplarz, który pójdzie pod młotek, jest osobiście podpisany przez Głowę Kościoła.

Logotyp Harleya Davidsona, fot. Sankarshansen/Wikimedia

Logotyp Harleya Davidsona, fot. Sankarshansen/Wikimedia

Równocześnie, na aukcji sprzedana zostanie kurtka motocyklowa papieża Franciszka, także marki Harley Davidson, również opatrzona autografem Następcy św. Piotra. Z uzyskanych z licytacji pieniędzy odremontowana zostanie stołówka oraz noclegownia dla ubogich w Rzymie. Aukcję organizuje paryski dom Bonhams.

We wrześniu zeszłego roku media obiegły fotografie nowego samochodu papieża Franciszka. „Papamobilem” z wgnieceniami karoserii okazał się Renault 4 z 1984 roku z przebiegiem ok. 300 tys. kilometrów, które papież otrzymał w prezencie od 70-letniego księdza Renzo Zocca, proboszcza z miejscowości Pescantina na północy Włoch.

Harley-Davidson Motor Company to jeden z najbardziej znanych producentów motocykli. Przedsiębiorstwo z Milwaukee w stanie Wisconsin wytwarza również akcesoria motocyklowe, odzież oraz gadżety.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: