Na luzie 31 stycznia 2013, 10:45

Ogromna bitwa kosmiczna przez prozaiczną pomyłkę. Straty: 30 tys. dolarów

30 tysięcy realnych dolarów wyniosły straty w wyniku ogromnej bitwy wywołanej przez… pomyłkę. Starcie w grze internetowej spowodowało kliknięcie w złą ikonę.

Mapa wirtualnych pojazdów, fot. EVE Online

Mapa wirtualnych pojazdów, fot. EVE Online

Sytuacja miała miejsce w weekend, starcie było dotychczas najprawdopodobniej największą bitwą w grze internetowej EVE Online.

Jak informuje portal tvn24.pl, niefortunna pomyłka polegała na kliknięciu przez gracza w niewłaściwą ikonkę. W efekcie, dowódca kierujący gigantycznym statkiem kosmicznym przetransportował swoją jednostkę, zamiast do odległej galaktyki, między pojazdy wrogiej floty.

Zaskoczeni wrogowie uznali wizytę za umyślny najazd i natychmiast wezwali posiłki, podobnie zresztą jak zabłąkany gracz. Gdy w krótkim czasie w miejscu pojawiły się siły obydwu frakcji, starcie stało się prawdziwą bitwą.

W trwającej kilka godzin wojnie udział wzięło trzy tysiące graczy, a straty wyniosły ok. 28 tysięcy prawdziwych dolarów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: