Ciekawostki,Na luzie,Wiadomości 19 marca 2013, 02:42

Najstarsze prostytutki Amsterdamu idą na emeryturę

Najsłynniejsze holenderskie bliźniaczki postanowiły przejść na emeryturę po ponad połowie wieku bycia prostytutkami. Kobiety przespały się z 355 tysiącami mężczyzn.

Louise i Martine Fokkens, fot. AFP/YouTube

Louise i Martine Fokkens, fot. AFP/YouTube

Jak czytamy m.in. na metro.co.uk, 70-letnie Louise i Martine Fokkens stwierdziły, że codzienność dzielnicy czerwonych latarni jest zbyt bolesna i postanowiły przejść na emeryturę.

Siostry prawdopodobnie są, a właściwie były, najstarszymi prostytutkami w Amsterdamie. W ubiegłym roku wystąpiły w filmie dokumentalnym na ich temat pt. „Meet The Fokkens”.

Louise przyznaje, że przez artretyzm niektóre pozycje są już zbyt bolesne. Z kolei Martine dodaje, że mają coraz mniej klientów.

Siostry miały jednak stałego klienta, który jest od nich uzależniony i przychodzi regularnie. – Nie mogę go zostawić. Przychodzi już od tak długiego czasu, że stało się to rytuałem jak chodzenie do kościoła w niedzielę – śmieje się Martine.

Domy publiczne zostały zalegalizowane w Holandii w 2000 roku, ale siostry twierdzą, że nie poprawiło to prostytutkom życia.

– Jest to lepsze dla studentów i obcokrajowców, ale nie dla samych Holenderek – mówi Martine.

Bliźniaczki są przekonane, że dochody z  praw do filmu ustabilizują ich życie na emeryturze na co najmniej kilkanaście lat.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: