Wiadomości 29 października 2014, 21:36

Nowy Targ: samochód pułapka grozi eksplozją

Ktoś zaminował samochód osobowy zaparkowany w Nowym Targu. Policja ewakuuje mieszkańców pobliskich zabudowań. Powołano sztab kryzysowy. Zagrożenie wybuchem jest realne – informuje Tygodnik Podhalański.

Miejsce zdarzenia

Miejsce zdarzenia

Jak informuje „Tygodnik Podhalański”, dziś kilka minut po szesnastej, właścicielka osobowego golfa zaparkowanego w zatoczce na tyłach nowotarskiego starostwa przy ulicy Bolesława Wstydliwego zwróciła uwagę na dziwny neseser leżący w kabinie jej auta.

– Ta walizka nie należała do właścicielki, dlatego kobieta postanowiła zadzwonić na policję – relacjonuje Roman Wolski z nowotarskiej policji, cytowany przez „Tygodnik Podhalański”. Na miejsce został wezwany patrol policji z psem wyszkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych. Zachowanie psa potwierdziło, że walizka może zawierać bombę.

– Mieszkańcy przyległych domów zostaną ewakuowani. Czekamy na pirotechników, którzy dojadą do nas z Krakowa – podkreśla Roman Wolski.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: