Wiadomości 21 stycznia 2014, 10:43

Kard. Dziwisz opublikuje osobiste notatki Jana Pawła II, które miały zostać spalone

5 lutego 2014 r. zostanie opublikowana książka zawierająca osobiste notatki Jana Pawła II, które miały zostać spalone. – Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości – tłumaczy kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz polskiego papieża.

Kardynał Stanisław Dziwisz, fot. Official website of the President of Poland

Kardynał Stanisław Dziwisz, fot. Official website of the President of Poland

Książka „Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003″ zawiera osobiste zapiski papieża Jana Pawła II, które zgodnie z jego wolą wyrażoną w testamencie, miały zostać spalone po śmierci polskiego papieża. Tak się jednak nie stało – kardynał Stanisław Dziwisz, sekretarz Jana Pawła II, a obecnie Metropolita Krakowski, nie spalił notatek, lecz postanowił je wydać w formie książki.

W środę odbędzie się konferencja prasowa, na której fragmenty książki przeczyta Krzysztof Globisz.

Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie – tłumaczy kard. Stanisław Dziwisz.

Jak czytamy w zaproszeniu na konferencję, „W dwóch skromnych zeszytach znajdujemy jego najważniejsze, osobiste pytania, głębokie, poruszające medytacje i modlitwy wyznaczające rytm każdego dnia. Ale pojawiają się w nich również zapiski będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników – oraz powierzony mu Kościół. Te notatki, choć są zapisem chwil, wykraczają poza granice życia Jana Pawła II, przenosząc nas tam, gdzie to co ludzkie i to co Boże łączy się w wymiarze świętości.”

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: