Wiadomości 24 marca 2013, 18:19

Jihad w przedszkolu. Matka dziecka w koszulce „jestem bombą” skazana

Na wokandzie znalazła się sprawa mieszkanki południowej Francji, Bouchra’y Bagour, która została pozwana za wysłanie do przedszkola swojego dziecka ubranego w koszulkę z napisem „jestem bombą” oraz „Jihad urodzony 11 września”.

11 września, fot. Robert/Wikimedia

11 września, fot. Robert/Wikimedia

Sprawa stała się głośna we wrześniu ubiegłego roku, kiedy pracujące w przedszkolu wychowawczynie zgłosiły zachowanie Bagour na policję. Matkę oskarżono o gloryfikowanie zbrodni.

Jak podaje BBC, podczas rozprawy kobieta nie przyznała się do winy. Jak się okazało, trzyletni syn kobiety (o imieniu Jihad) otrzymał kontrowersyjną koszulkę w prezencie od jej brata, który również nie przyznaje się do winy.

Kobieta tłumaczyła, że ubrała dziecko w koszulkę nie zastanawiając się nad tym, co było na niej napisane. Twierdzi również, że nie miała zamiaru nikogo prowokować i podkreśla, że jej syn urodził się 11 września.

– Czy ktoś może zaprzeczyć, że nie jest to ewidentne odwołanie się do terroryzmu? – pytał oskarżyciel.

Kobietę skazano na 1000 euro kary pieniężnej, z kolei jej brata na 3 tys. euro.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: