Ciekawostki,Technologia,Wiadomości 30 marca 2013, 17:43

Google Glass odbierze nam prywatność? Są protesty

Okulary Google sprawią odbiorą nam prywatność – ostrzegają inicjatorzy kampanii „Stop Cyborgom”.

Prototyp Google Glass, fot. Antonio Zugaldia/Wikimedia

Prototyp Google Glass, fot. Antonio Zugaldia/Wikimedia

– Google Glass oraz podobne urządzenia sprawią, że w naszym świecie nie będzie czegoś takiego jak prywatność – ostrzega grupa „Stop Cyborgom” założona w Londynie.

Przedstawiciele organizacji podkreślali w BBC, że ich zamiarem nie jest zatrzymanie rozwoju technologii, ale doprowadzenie do sytuacji, w której  ludzie będą „aktywnie wyznaczali socjalne i psychiczne bariery w używaniu technologii i, nie jak do tej pory, bezwiednie akceptowali każdą nowość i kierunek, w którym taka technologia zmierza”.

– Pragniemy zachęcić zwykłych ludzi, aby przemyśleli kwestię wpływu nowych technologii na nasze codzienne życie – czytamy na stronie internetowej organizacji „Stop Cyborgom”. – Pragniemy, aby ludzie zaczęli wyznaczać zasady i granice używania takich technologii. Chcemy, żeby ludzie selekcjonowali do czego chcą się przystosować, aby decydowali jak będzie wyglądać ich przyszłość.

Prezentacja Google Glass

Jak czytamy na independent.co.uk, ze strony organizacji można także pobrać broszurki „anty-Google Glass”, które można zawiesić na drzwiach. Ma to zachęcić ludzi do dbania o swoją prywatność i sprzeciwianiu filmowania się. Problemy związane z kwestią prywatności są już tematem gorących dyskusji, mimo że spodziewaną datą premiery gadżetu Google jest 2014 rok.

Rozwijany przez Google Project Glass ma na celu utworzeniu okularów rozszerzonej rzeczywistości, które mogłoby przejąć funkcje smartfonów. Pierwsze szczegóły na temat produktu ujawniono w kwietniu 2012 roku.

Wizja możliwości, jakie mogłyby mieć Google Glass

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: