Technologia 25 lutego 2013, 18:26

Długopis, który pisze w 3D

Pierwszy na świecie długopis 3D wyprodukowała amerykańska firma WobbleWorks z Bostonu. 3Doodler potrafi pisać w trzech wymiarach, tworząc niezwykłe konstrukcje, rzeźby i napisy.

3Doodler, trójwymiarowy długopis firmy WobbleWorks, fot. YouTube/3Doodler

3Doodler, trójwymiarowy długopis firmy WobbleWorks, fot. YouTube/3Doodler

Jak podaje CNN, długopis działa na podobnej zasadzie co pistolet na klej. Rysownik, manewrując nim w powietrzu, tworzy trójwymiarowy obraz.

Według opisu z upi.com, aby zacząć zabawę wystarczy podłączyć 3Doodler do gniazdka elektrycznego. Długopis produkuje cienką nić podgrzewanego plastiku, który w bardzo szybkim tempie krzepnie. Zastygając w powietrzu pozwala użytkownikom budować różnorodne kształty i wzory. Rysownika ogranicza jedynie jego własna wyobraźnia. Projekty można tworzyć zarówno na papierze jak i w powietrzu.

Różnokolorowe nici, podobne do spaghetti, powstają z naboju wkładanego do długopisu. Napełnienie jedną porcją „atramentu” pozwala na narysowanie ponad trzech metrów linii.

— Wiedzieliśmy od początku, że będzie to świetny produkt. Ale nie sądziliśmy, że wzbudzi tak wielkie zainteresowanie — powiedział Daniel Cowen z WobbleWorks. — Szybkość reakcji nas zaskoczyła. To fenomen! — dodaje.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: