Ciekawostki 29 października 2012, 16:35

Dawca spermy po 13 latach musi zapłacić alimenty

Dawca spermy z Essex został wezwany do uregulowania alimentów wobec córek, których nie widział od ośmiu lat.

Mark Langridge kilkanaście lat temu zdecydował się oddać swoją spermę przyjaciółkom lesbijkom, które marzyły o posiadaniu dzieci. Mężczyzna nie został wpisany do aktów urodzenia córek i nie brał udziału w wychowaniu dwojga dzieci, a ostatni raz widział je w 2004 roku.

Mimo to, po trzynastu latach otrzymał oficjalne pismo z wezwaniem do zapłaty świadczeń alimentacyjnych na rzecz swoich dzieci w wysokości 26 funtów tygodniowo na każde z nich.

Jak twierdzi Langridge, nie stać go na opłacanie alimentów i nigdy nie chciał mieć ze swoim partnerem dzieci. „Czuję się jak ofiara szantażu” – powiedział cytowany przez Daily Mail mężczyzna.

Parę lesbijek poznał w gejowskim klubie. Gdy jedna z nich zwierzyła się, że pragnie mieć dzieci, Langridge zdecydował się na udzielenie bezinteresownej pomocy. Po narodzinach pierwszej dziewczynki w 1998 r, mężczyzna został poproszony o ponowne oddanie spermy. Druga dziewczynka urodziła się w 2000 roku.

Do osiągnięcia pełnoletności przez obie córki, 47-letni mężczyzna będzie musiał wydać na alimenty łącznie ok. 8 tys. funtów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: