Wiadomości 22 grudnia 2013, 17:49

Chce dokonać aborcji w wigilię – sprawa w prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej złożono doniesienie w sprawie Katarzyny Bratkowskiej, która na antenie telewizji Polsat News zapowiedziała, że zamierza poddać się zabiegowi aborcji w wigilię Bożego Narodzenia.

Katarzyna Bratkowska zapowiedziała, że usunie ciążę w wigilię Bożego Narodzenia. Fot. ArtiqbForever2/YouTube

Katarzyna Bratkowska zapowiedziała, że usunie ciążę w wigilię Bożego Narodzenia. Fot. ArtiqbForever2/YouTube

Zawiadomienie w tej sprawie złożył Mateusz Gruźla, ojciec, który sam stracił dziecko po porodzie.

Brak odpowiedzialności karnej za zapowiadany publicznie zamiar popełnienia przestępstwa może dać innym ułudę przyzwolenia, a wręcz zachęty do tego typu czynów. Tym bardziej, że został on uczyniony przez środki masowego przekazu – czytamy w zawiadomieniu.

Datę śmierci swojego dziecka Pani Bratkowska wyznaczyła w Wigilię, kiedy chrześcijanie oczekują ponownego przyjścia na świat dzieciątka Jezus. Żadne pobudki, czy cel jaki Pani Bratkowska sobie wyznaczyła nie mogą stanowić ulgi, czy obejścia istniejącego prawa. Dlatego wnoszę o wszczęcie postępowania karnego i jednocześnie o jego wynikach prosimy powiadamiać opinię publiczną. To powinno zatrzymać kolejne ewentualne prowokacje i poczucie bezkarności u kolejnych osób, które publicznie oznajmiają, że zamierzają popełnić przestępstwo, a żadne środki zapobiegawcze, czy karne w Polsce nie są w stanie temu zapobiec – czytamy.

Działaczka feministyczna, Katarzyna Bratkowska, na antenie Polsat News zapowiedziała poddanie się zabiegowi aborcji 24 grudnia, a więc w wigilię Bożego Narodzenia.

Embrion po całkowicie samoistnym poronieniu w ok. 6. tygodniu od poczęcia. Fot. lunar caustic/Embryo/Wikimedia

Embrion po całkowicie samoistnym poronieniu w ok. 6. tygodniu od poczęcia. Fot. lunar caustic/Embryo/Wikimedia

Głupich nie sieją, ale w tej sprawie mam nadzieję, że polskie prawo będzie przestrzegane. Jeśli zostanie złamane, ona odpowie za to z pełną surowością – komentował Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości.

Można stosować środki antykoncepcyjne, nie ma potrzeby żeby zajść w ciążę i później tę ciążę przerywać akurat w wigilię. To jest niesmaczne – zauważył z kolei Stanisław Żelichowski z PSL.

O. Grzegorz Kramer zaproponował nawet, że zrezygnuje z kapłaństwa, by zaadoptować dziecko Bartkowskiej, byleby tylko ta doniosła ciążę.

– Niniejsze zawiadomienie kieruję mając na uwadze dobro przyszłych Matek, które z różnych pobudek nie chcą urodzić dziecka, kierują się w tych przypadkach na drogę przestępstwa . Pani Bratkowska swoim publicznym wywodem o swobodnym pozbawieniu poczętego życia bezsprzecznie daje wskazówki, iż można w Polsce mimo zakazu dokonać aborcji, tym samym publicznie obwieszcza fakt popełnienia przestępstwa bez poniesienia odpowiedzialności za czyn karalny – czytamy w zawiadomieniu zaadresowanym do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

– Czuję się urażony zachowaniem Pani Bratkowskiej, oceniam stan w sposób bardzo emocjonalny jako ojciec, który stracił dziecko po porodzie. Oczekiwałem na narodziny syna wraz ze swoją partnerką bardzo długo. Poprawnie prowadzona ciąża zakończona została porodem prawdopodobnie martwego już dziecka – pisze Mateusz Gruźla w doniesieniu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: