Ciekawostki,Wiadomości 29 grudnia 2013, 13:36

Chcą postawić pomnik mistrza Yody. Obok popiersia Lecha Kaczyńskiego

Mieszkańcy Grudziądza zbierają pieniądze na postawienie pomnika mistrza Yody. Według pomysłodawcy, mistrz Jedi zrobił dla Grudziądza tyle samo, co zmarły prezydent Lech Kaczyński, którego pomnik stanie w tym mieście w czerwcu.

Czy pomnik Mistrza Yody stanie obok prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Fot. Lucasfilm

Czy pomnik Mistrza Yody stanie obok prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Fot. Lucasfilm

To właśnie obok popiersia Lecha Kaczyńskiego ma stanąć 17 czerwca 2014 r. pomnik mistrza Yody.

- Bo dokładnie tyle samo zrobił dla Grudziądza co prezydent, który zginął w katastrofie. Czyli nic. Skoro pomnik należy się Kaczyńskiemu, to czemu nie uhonorować Yody? – mówi w rozmowie z mmgrudziadz.pl Tobiasz Czechowski.

Tak ma wyglądać pomnik mistrza Yody w Grudziądzu, fot. facebook.com/events/220693464777276

Tak ma wyglądać pomnik mistrza Yody, fot. facebook.com

Inicjatorzy zapewniają, że sprawę traktują bardzo poważnie - w najbliższym czasie wystąpią do miasta o pozwolenie na budowę. Na postawienie pomnika potrzebują ok. 15 tys. złotych.

Dodatkowo, na Facebooku powstała strona, na której inicjatorzy informują o postępach akcji. Jej mottem jest cytat z samego mistrza Yody: „Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie więcej”.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty w czerwcu 2014 roku. Jego koszt wyniesie ok. 40 tys. złotych.

Mistrz Yoda to jeden z bohaterów filmowej sagi „Gwiezdne wojny”. Zielonoskóry Mistrz Jedi mierzy 0,66 m wzrostu, posługuje się mieczem świetlnym o zielonym ostrzu, a w filmach charakterystycznego głosu użyczał mu Frank Oz.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: