Wiadomości 9 stycznia 2013, 15:11

Australijski McDonald’s zmienia nazwę. Na „Macca’s”

Międzynarodowa sieć restauracji fast food, McDonald’s, zmienia nazwę w Australii. Od teraz Big Mac będzie sprzedawany w barach o nazwie „Macca’s”.

Australijski McDonald's zmienia nazwę na "Macca's"

Australijski McDonald’s zmienia nazwę na „Macca’s”

— Jesteśmy niezwykle dumni, że będziemy mieli swoją australijską nazwę — powiedział Mark Lollback, szef marketingu McDonald’s w Australii. — Czy istnieje lepszy sposób na to, żeby pokazać naszą dumę z przynależności do australijskiej społeczności? — dodaje.

Nazwa zostanie zmieniona 26 stycznia br. czyli w Australia Day, australijskie święto państwowe. Ankiety przeprowadzone przed podjęciem decyzji o zmianie nazwy wykazały, że aż 50 proc. Australijczyków w odniesieniu do restauracji McDonald’s używa właśnie skrótu „Macca’s”.

Australijska odmiana języka angielskiego ma wiele unikalnych wyrażeń. Według badań przeprowadzonych w całym kraju, „Macca” jest drugim najbardziej rozpoznawalnym australianizmem, tuż za słowem „footy” oznaczającym zasady futbolu.

Popularność skrótu wywarła także wpływ na strony internetowe giganta, które otworzono w wersji Australian English, uwzględniającej wszystkie unikalne określenia, takie jak np. „Macca”.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: