Nauka,Wiadomości 23 marca 2013, 22:49

Amerykance przerosła tkanka kostna. Przez herbatę

47-letnia kobieta ze stanu Michigan zachorowała na bardzo rzadką chorobę kości. Amerykanka przez 17 lat wypijała dziennie dzban naparu wykonanego z co najmniej stu torebek herbaty.

Amerykance przerosła tkanka kostna. Przez herbatę. Fot. Alina Zienowicz Ala z

Amerykance przerosła tkanka kostna. Przez herbatę. Fot. Alina Zienowicz Ala z

Jak czytamy na businessinsider.com, mieszkanka Detroit odwiedziła lekarza w związku z silnym bólem, jaki odczuwała w ramionach, nogach, biodrach i dolnej części pleców.

– Zdjęcia rentgenowskie ujawniły potężny przerost tkanki kostnej, obszary jej zagęszczenia, ogólną deformację szkieletu oraz zwapnienia więzadeł w ramieniu – wylicza dr Sudhaker D. Rao, lekarz w Henry Ford Hospital specjalizujący się w endokrynologii i metabolizmie kostnym.

Lekarze podejrzewają, że kobieta cierpi na przewlekłą fluorozę, poważną chorobę prowadzącą do zwyrodnienia kości i ścięgien spowodowaną spożywaniem zbyt dużej ilości fluoru, występującego zarówno w herbacie jak i wodzie, którą kobieta zalewała napar.

Poziom fluoru we krwi pacjentki osiągał 400 procent normy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: