Ekonomia,Wiadomości 3 marca 2013, 10:58

Aborcja nieekonomiczna?

Szwajcarscy działacze pro-life przedstawiają nowy powód dla którego warto zakazać aborcji. Chcą zakazać zabiegów przerywania ciąży z powodów ekonomicznych, twierdząc, że aborcja pożera miliardy franków z podatków.

Frank szwajcarskiJak czytamy na thelocal.ch, inicjatywa „Chroniąc życie zaradzisz utracie milionów” została podjęta przez niezależną grupę, która do sierpnia 2014 roku musi zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów,  by zwołać referendum.

Według działaczy, 11 tysięcy zabiegów aborcji przeprowadzanych każdego roku w Szwajcarii pozbawia tego kraju setek tysięcy z podatków oraz dochodów związanych z konsumpcją.

– Każde niepoczęte lub nienarodzone dziecko nigdy nie będzie wstanie  dołożyć nawet jednego franka do dochodu narodowego, nigdy nie stanie się konsumentem, nigdy nie będzie w stanie poprawić sytuacji społecznej – czytamy na stronie internetowej inicjatywy.

Kalkuluje się, że jeżeli te 100 tysięcy płodów usuwanych w Szwajcarii w ostatniej dekadzie zostałoby urodzonych i dorastałoby oraz pracowało przez 45 lat, wniosłoby ponad 334 miliardów franków do PKB kraju. Co więcej, jako konsumenci te same 100 tysięcy ludzi, przez 80 lat wpompowałoby 324 miliardów franków w krajową gospodarkę – czytamy na thelocal.ch.

Grupa działaczy, którzy chcą także zabronić eutanazji i badań nad komórkami macierzystymi, cytuje Biblię by uzasadnić swoje stanowisko: „Szwajcaria powinna po raz kolejny znaleźć rodziny, rodzić dzieci, wychowywać je i dać im dobre wykształcenie” .

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: