Ciekawostki,Technologia 10 stycznia 2013, 14:36

Zegarek jak z filmów sci-fi

Odkąd Apple pochwaliło się kwadratowym iPod nano, wiele osób marzyło o zegarku, który łączyłby się z iPhonem i pozwolił na odczytywanie wszystkich powiadomień. Do tej pory Apple nie odpowiedział na to zapotrzebowanie, ale zegarek Pebble E-Paper to wielki krok w tym kierunku. Zegarek łączy się przez Bluetooth z iPhonem (lub innym Androidem), a także udostępnia aplikacje, które pozwalają na używanie GPS lub słuchanie muzyki.

Zegarek Pebble E-Paper w 3 dostępnych kolorach

Zegarek Pebble E-Paper w 3 dostępnych kolorach

 

To właśnie aplikacje tchnęły życie w Pebble. Twórcy zegarka wciąż dodają nowe. Rowerzyści mogą używać Pebble jako rowerowego komputera. Mając GPS w swoim smartfonie mogą wyświetlać na zegarku prędkość z jaką się poruszają, odległość do celu czy dane dotyczące średniego tempa. Biegacze mogą mieć na swoim nadgarstku podobny pakiet danych. Jednym przyciśnięciem na zegarku można kontrolować muzykę: włączyć ją, przerwać lub przełączać kolejne utwory. Jeśli jesteś golfistą, możesz śmiało wziąć ze sobą Pebble na pole golfowe. Specjalna aplikacja pokaże ci gdzie jest najbliższy klub. Zamiast używać telefonu, można sprawdzić odległość od greena, spoglądając na nadgarstek. Są to pierwsze aplikacje, które będą dostępne w Pebble, ale należy się spodziewać kolejnych, jak deklarują twórcy.

Zegarek Pebble E-Paper

Zegarek Pebble E-Paper

 

Zegarek Pebble E-Paper

Zegarek Pebble E-Paper

 

Dostępny będzie również otwarty kod dla tych, którzy będą chcieli stworzyć własne dodatkowe aplikacje. Pebble posiada obecnie przyspieszeniomierz, wibracje oraz Bluetooth 2.1 + EDR, a jego twórcy myślą już nad użyciem Bluetooth 4.0, mikrofonem, głośnikiem oraz deklarują wytrzymałość baterii przez 7 dni, co wydaje się być bardzo obiecujące. Wielki potencjał w małym urządzeniu na nadgarstku.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: