Wiadomości 21 stycznia 2014, 16:21

Zapadł wyrok ws. ataku na Grzegorza Miecugowa

Sąd Rejonowy w Słubicach skazał 26-letniego Oskara W., który podczas Przystanku Woodstock zaatakował dziennikarza TVN, Grzegorza Miecugowa, podczas emitowanego na żywo programu „Szkło Kontaktowe”.

Grzegorz Miecugow, fot. Marcin Gierasimowicz/Wikimedia

Grzegorz Miecugow, fot. Marcin Gierasimowicz/Wikimedia

26-letni mężczyzna został skazany za „naruszenie nietykalności dziennikarza” na 10 miesięcy ograniczenia wolności oraz 40 godzin prac społecznych w miesiącu. Dodatkowo, sąd orzekł 500 złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd podzielił opinię prokuratora który uznał, że Oskar W. działał z pobudek chuligańskich.

Zdarzenie miało miejsce podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock. W trakcie emitowanego na żywo programu „Szkło kontaktowe”, dziennikarz TVN24 został zaatakowany przez mężczyznę trzymającego kartkę z napisem „TVN kłamie”, który wtargnął na scenę i uderzył siedzącego prowadzącego pięścią w głowę.

Jak zeznał oskarżony, chciał zaprotestować przeciwko, jego zdaniem, nieprawdziwym informacjom podawanym przez stację należącą do Grupy ITI.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: