Wiadomości 5 grudnia 2013, 16:46

Wołów. Ksiądz dostarczał narkotyki do więzienia?

Skandal w Wołowie. W prokuraturze toczy się postępowanie sprawdzające dotyczące wniesienia na teren tamtejszego Zakładu Karnego narkotyków przez osobą duchowną – dowiedział się lokalny tygodnik „Pierwszy z Brzegu”.

Chlorowodorek kokainy

Chlorowodorek kokainy

Kolejne z rzędu wniesienie narkotyków do więzienia ujawniono pod koniec października bieżącego roku. Jak poinformował zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Wołowie, zakazanych substancji nie przemycił żaden funkcjonariusz, ani pracownik służby więziennej.

Podejrzenia padły na kapelana okręgowego Służby Więziennej, który jest pracownikiem cywilnym Zakładu Karnego. Prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające.

- Do Kurii wpłynęło pismo w formie niepodpisanego listu otwartego, z prośbą o zajęcie się sprawą – przyznaje cytowany przez tygodnik kanclerz Archidiecezji Wrocławskiej, ksiądz Stanisław Jóźwiak. – Po wstępnym rozeznaniu uważamy że to złośliwe posądzenie. Jeśli Prokuratura postawi zarzuty, będzie wszczęte postępowanie – dodaje.

Ksiądz nadal pełni posługę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: