Kultura,Rozrywka 7 kwietnia 2013, 01:38

Wokalistka Ifi Ude zadebiutuje dzięki internautom

Kompozytorka, producentka, autorka tekstów i wokalistka, Ifi Ude, wyda debiutancką płytę. Ponad 25 tys. złotych na ten cel zebrali internauci za pośrednictwem portalu crowdfundingowego.

Ifi Ude wyda debiutancki album dzięki internautom. Fot. Ifi Ude/YouTube

Ifi Ude wyda debiutancki album dzięki internautom. Fot. Ifi Ude/YouTube

Ifi, chcąc wydać płytę długogrającą, początkowo zbierała drobne wpłaty od rodziny i przyjaciół. Wkrótce okazało się, że dzięki 169 osobom, które wsparły projekt poprzez portal Beesfund, udało się przekroczyć kwotę 25 000 złotych. Pozwoli to na nagranie i wydanie albumu.

Niektórzy wspierający wpłacali nawet po tysiąc złotych. Warto dodać, że każdy, kto wziął udział w akcji zbierania funduszy na debiutancką płytę Ifi, otrzyma nagrodę.

- Największą popularnością cieszy się nagroda za wpłatę w wysokości 50 zł, czyli album w wersji CD z autografem artystki – mówi Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.com.

Artystka nie ukrywa entuzjazmu. „Nie wierzę w to wszystko! DZIĘKUJĘ WAM!” – napisała na Facebooku Ifi Ude podsumowując akcję.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: