Ciekawostki 31 stycznia 2013, 13:16

„Wojciech Jaruzelski nie żyje” — jak Super Express pozycjonuje stronę. Na wszelki wypadek

„Wojciech Jaruzelski nie żyje”. Na taką frazę prawdopodobnie próbuje się wypozycjonować w wyszukiwarkach Super Express. Tak na wszelki wypadek, bo nic nie wskazuje na to, by gen. Jaruzelski zmarł.

Generał Wojciech Jaruzelski

Generał Wojciech Jaruzelski

W Warszawie od rana krąży pogłoska o rzekomej śmierci śmierci generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jak podała wczoraj Polska Agencja Prasowa, gen. Jaruzelski trafił we wtorek do szpitala z powodu infekcji dolnych dróg oddechowych. Ppłk Grzegorz Kade z Wojskowego Instytutu Medycznego powiedział, że badania potwierdziły wstępne rozpoznanie zapalenia płuc, jednak stan generała był stabilny.

Do tej pory nikt nie potwierdził pogłosek o tym, że gen. Wojciech Jaruzelski zmarł. Niektórzy sugerują, że źródłem plotki mógł być żartobliwy wpis serwisu Pyta.pl na Facebooku („Uwaga! Pilne! Informacja z ostatniej chwili. Generał Jaruzelski zmarł, pyta.pl podaje tę informację jako pierwsza zanim jeszcze generał Jaruzelski faktycznie zmarł, czyli teraz”).

Pomimo niepotwierdzenia informacji, redakcja Super Expressu postanowiła zapobiegawczo wypozycjonować swoją stronę pod frazę „Wojciech Jaruzelski nie żyje”. Dzięki temu już teraz strona se.pl zajmuje drugie miejsce na stronie wyników wyszukiwań.

Strona wyników wyszukiwań Google

Strona wyników wyszukiwań Google

Po wejściu na stronę okazuje się, że tytuł artykułu brzmi „Wojciech Jaruzelski nie żyje dobrze”, a sam tekst to w rzeczywistości jedno zdanie: „Warszawa. Szczegółowe badania u gen. Wojciecha Jaruzelskiego (90 l.) potwierdziły u byłego prezydenta zapalenie płuc.” Podstrona prawdopodobnie nie jest linkowana ze strony głównej (nie ma na niej ani jednego komentarza).

Artykuł o tym, że "Wojciech Jaruzelski nie żyje dobrze", fot. se.pl

Artykuł o tym, że „Wojciech Jaruzelski nie żyje dobrze”, fot. se.pl

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: