Kultura 6 grudnia 2012, 23:58

Wioska Fantasy powstaje w Kuńkowcach pod Przemyślem

Niedaleko granicy z Ukrainą, we wsi Kuńkowce pod Przemyślem grupa fascynatów buduje grodzisko mające stać się ostoją dla każdego pasjonata fantastyki, gier RPG i średniowiecza.

Osada Fantasy w Kuńkowcach pod Przemyślem, fot. Facebook

Osada Fantasy w Kuńkowcach pod Przemyślem, fot. Facebook

Jak na razie, osada fantasy składa się z otoczonej fosą palisady z bramą oraz trzema wieżami, fortu, karczmy, dziewięciu chat i ziemianki. W planach jest jeszcze wybudowanie kuźni, warsztatu płatnerskiego, dużej oberży, dodatkowych ziemianek i kilku chat.

Twórcy zamierzają przygotować także poletka pod uprawę oraz zasadzić drzewa owocowe, bowiem w zamierzeniu wioska ma być w pełni samowystarczalna.

Osadę budują własnymi rękoma i głównie za własne pieniądze, z pewnym jednak wsparciem samorządu. Jak opowiadają na stronach serwisu Wykop.pl, „wszystkie formalności trwały prawie dwa lata. Obecnie jesteśmy już po odbiorze i oddaniu do użytkowania większości osady.”

Mogące pomieścić niemal setkę osób grodzisko będzie miejscem nie tylko jarmarków, biesiad i rozgrywek RPG. Założyciele zamierzają w niej na stałe zamieszkać.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: