Foto,Kultura,Wiadomości 9 lutego 2013, 17:00

Zdjęcie „Winter in Krakow”. Marcin Ryczek podbija nie tylko sieć

Zdjęcie krakowskiego fotografa, Marcina Ryczka, podbija już nie tylko internet. Autor otrzymał mnóstwo propozycji współpracy, w tym m.in. od National Geographic.

"A Man Feeding Swans in the Snow in Krakow" znane również jako "Winter in Krakow" autorstwa Marcina Ryczka

„A Man Feeding Swans in the Snow in Krakow” znane również jako „Winter in Krakow” autorstwa Marcina Ryczka

Fotografię o nazwie „A Man Feeding Swans in the Snow in Krakow” lub po prostu „Winter in Krakow” trudno przegapić. Zdjęcie podbiło wszystkie portale społecznościowe. Na samym tylko profilu autora pojawiło się 5 tys. fanów i 3 tys. udostępnień, jednak łączną liczbę poleceń na wszystkich profilach należy szacowań na kilkadziesiąt tysięcy.

Profil na Facebooku amerykańskiego pisarza Jonathana Carrolla

Profil na Facebooku amerykańskiego pisarza Jonathana Carrolla

Fotografia spodobała się nie tylko znanemu, amerykańskiemu pisarzowi Jonathanowi Carrollowi, który udostępnił ją na Facebooku, ale także wydawcom wielu gazet z całego świata. Z Ryczkiem kontaktowały się m.in. redakcje ze Szwecji („Sydsvedenskan„), Niemiec („ZeitMagazin„), Belgii, Czech, Stanów Zjednoczonych i Izraela („Yedioth Ahronoth„). Zdjęcie zostało umieszczone na setkach stron internetowych, z których najbardziej znane to news.com.au, thisiscolossal.com, repubblica.it, reddit.com czy theTelegraph.co.uk.

Marcin Ryczek otrzymuje również propozycje współpracy od agencji reklamowych z całego świata, a prestiżowe wydawnictwo National Geographic Learning zaproponowało umieszczenie zdjęcia na okładce podręczników dla fotografów.

Niezwykłe dzieło Marcina Ryczka powstało w Krakowie. Wykonane z Mostu Grunwaldzkiego zdjęcie przedstawia starszego mężczyznę karmiącego łabędzie nad brzegiem Wisły. Krytyków zachwyca przede wszystkim znakomita kompozycja oraz niesamowita gra barw na fotografii.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: