Technologia,Wiadomości 18 grudnia 2012, 10:32

Water Discus Hotel. Prototyp podwodnego hotelu powstanie w Gdyni

Prototyp niezwykłego, podwodnego hotelu powstanie w Gdyni. Konstruktorami są m.in. naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

Wizualizacja podwodnego hotelu, fot. deep-ocean-technology.com

Wizualizacja podwodnego hotelu, fot. deep-ocean-technology.com

Prototyp kompleksu skonstruuje firma Deep Ocean Technology. Inicjatywa została sfinansowana 19 milionami złotych pozyskanymi z funduszy unijnych.

Budowa prototypu Water Discus Hotel zakończy się w 2014 roku. Pierwowzór posłuży przetestowaniu zaproponowanych przez inżynierów koncepcji i naniesieniu na projekt ewentualnych poprawek.

fot. deep-ocean-technology.com

fot. deep-ocean-technology.com

Podwodny hotel miałby składać się z dwóch dysków o średnicy ok. 60 metrów: jeden znajdzie się na powierzchni, drugi ok. 10 metrów pod lustrem wody. Znajdzie się w nim dwadzieścia pokoi z przeszklonymi ścianami, przez które goście będą mogli podziwiać np. rafę koralową.

Intrygująca jest również koncepcja systemu zabezpieczeń hotelu: w razie jakiejkolwiek awarii, podwodny dysk automatycznie wynurzy się.

Jak informuje cytowany przez TVN24 Robert Bursiewicz z Deep Ocean Technology, konstruktorzy prowadzą już zaawansowane rozmowy z firmami, które chciałyby postawić podwodne hotele w Dubaju i na Malediwach.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: