Nauka,Technologia 9 grudnia 2013, 18:36

W Poznaniu otwarto pierwszy Print Shop 3D. Przedmioty wydrukujesz za darmo

W Poznaniu otworzono pierwszy w Polsce Print Shop – odpowiednik punktu ksero dla… trzech wymiarów. „DomLab” zlokalizowany w poznańskim Leroy Merlin oferuje „tworzenie przedmiotów” w dowolnym kolorze.

Drukarka 3D, fot. Subhashish Panigrahi/Wikimedia

Drukarka 3D, fot. Subhashish Panigrahi/Wikimedia

Printshop jest częścią nowo otwartego sklepu pod Poznaniem w Suchym Lesie, a Omni3D zostało wybrane na technologicznego partnera Leroy Merlin – tłumaczy w rozmowie z Materialination.com Kamil Dziadkiewicz z Omni3D.

Jak tłumaczy Dziadkiewicz, Leroy Merlin zostało wybrane ze względu na profil sklepu, jednak Omni3D planuje dalszy rozwój oraz otwieranie kolejnych punktów.

W „DomLabie” można wydrukować dowolny przedmiot, którego projekt dostępny jest w bazie sklepu lub został dostarczony przez klienta. Jak na razie, druk jest subsydiowany, więc za usługę nie musimy zapłacić.

– Celem punktu jest pomoc w sytuacjach gdy klientowi złamał się na przykład element większego produktu (kabiny prysznicowej, tostera itp.) i nie może otrzymać go bez konieczności zakupu całości – mówi Kamil Dziadkiewicz. – Widzimy jednak, że również wydruki dekoracyjne cieszą się ogromną popularnością – dodaje.

Jak zapewniają właściciele, zainteresowanie punktem w pierwszych dniach jego istnienia jest ogromna.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: