Wiadomości 1 stycznia 2013, 16:50

Tragiczny wybuch paniki po sylwestrowej zabawie. Zginęło co najmniej 60 osób

Co najmniej 60 osób zginęło, a ponad 200 zostało poważnie rannych z powodu paniki, jaka wybuchła podczas zabawy sylwestrowej w Abidżanie, największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej. Liczba ofiar może wzrosnąć.

Jedna z ofiar wybuchu paniki w Abidżanie, fot. YouTube

Jedna z ofiar wybuchu paniki w Abidżanie, fot. YouTube

Jak podaje BBC News, do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy imprezowicze wracali z noworocznego pokazu fajerwerków na stadionie w dzielnicy Plateau. Nagle, z niewiadomych przyczyn wybuchła panika, a ludzie, próbując wybiec z tłumu, zaczęli się tratować. Większość ofiar śmiertelnych to dzieci.

Niektórzy ranni relacjonowali dziennikarzom agencji Reuters, że panikę mogło spowodować przybycie sił bezpieczeństwa. Część ludzi została podeptana i przyduszona przez tłum zrywający się do ucieczki.

Setki rannych trafiły do co najmniej dwóch szpitali w Abidżanie. Prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Alassane Ouattara, który odwiedzał rannych obiecał, że koszty leczenie zostaną pokryte przez rząd.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: