Wiadomości 10 stycznia 2013, 18:45

Czy Teksas wprowadzi licencję na striptiz?

W Teksasie nie musisz mieć pozwolenia na posiadanie broni. Ale niedługo będziesz potrzebował licencji na rozbieranie się.

Austin, stolica Teksasu, fot. LoneStarMike

Austin, stolica Teksasu, fot. LoneStarMike

Jak podaje The Daily Beast, nowe prawo, jakie chcą wprowadzić konserwatywni politycy z Teksasu, wymagałoby od tancerzy pracujących w „seksualnie zorientowanych przedsiębiorstwach” posiadania specjalnego certyfikatu. Celem jest ochrona kobiet.

Republikanin Bill Zedler który zaproponował kontrowersyjne rozwiązanie twierdzi, że pomogłoby ono chronić egzotyczne tancerki. Przepisy wymagałyby od tancerek m.in. posiadania i eksponowania w widocznym miejscu identyfikatora z nazwiskiem świadczącego o posiadaniu licencji na striptiz. By uzyskać certyfikat tancerze będą musieli udowodnić, że mają ukończone co najmniej 18 lat. Ponadto, do specjalnej bazy danych zostaną wprowadzone ich odciski palców.

— To prawo jest idiotyczne — mówi Michelle, 24 letnia tancerka cytowana przez The Daily Beast. — To jest naruszanie naszych praw. Ludzie którzy przychodzą do klubów mogą być gwałcicielami albo przestępcami seksualnymi. Teraz będą wiedzieć jak się nazywamy — mówi.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: