Kultura,Nauka,Wiadomości 9 grudnia 2013, 12:35

Susan Boyle przyznaje: mam zespół Aspergera. Niesamowita wokalistka z „Mam Talent”

U Susan Boyle, finalistki brytyjskiego programu „Mam Talent” zdiagnozowano zespół Aspergera. 52-letnia gospodyni domowa stała się gwiazdą, gdy zaśpiewała utwór z filmu „Les Misérables. Nędznicy”.

Susan Boyle w "Mam Talent", fot. YouTube

Susan Boyle w „Mam Talent”, fot. YouTube

Susan Boyle stała się znana, gdy w brytyjskiej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent” zaśpiewała piosenkę „I Dreamed a Dream” z opartego na musicalu Claude-Michela Schönberga filmu „Les Misérables. Nędznicy”. Wykonanie wzruszyło widownię i jurorów.

Zespół Aspergera to zaburzenie mieszczące się w spektrum autyzmu. Osoby cierpiące na chorobę cechuje upośledzenie umiejętności społecznych, trudność w akceptowaniu zmian, niekiedy ograniczone gesty i skąpa ekspresja twarzy.

O swojej chorobie Boyle opowiedziała w wywiadzie dla „Observera”. Diagnozę powitała z ulgą, bowiem do tej pory była przekonana, że jej mózg uległ uszkodzeniu w trakcie porodu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: