Wiadomości 20 lutego 2013, 18:48

Sondaż: Arłukowicz nie taki zły, a Nowak…

Donald Tusk powinien wyrzucić z rządu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, którego obarcza się odpowiedzialnością za złą sytuację w służbie zdrowia? Niekoniecznie. Ma on tyle samo zwolenników, co przeciwników. Inaczej jest z również krytykowanym Sławomirem Nowakiem odpowiedzialnym za infrastrukturę.

Bartosz Arłukowicz, fot. PhilipLaTorre

Bartosz Arłukowicz, fot. PhilipLaTorre

37,3 procent ankietowanych chce, aby Donald Tusk wyrzucił z rządu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, a 37,6 procent wolałaby, aby został w rządzie – wynika z sondażu instytutu badania rynku i opinii Mands przeprowadzonego na zlecenie Money.pl. To niemal remis. Znacznie gorsze notowania ma Sławomir Nowak: 48 procent Polaków uważa, że powinien odejść, a jedynie 32 procent chce, aby dalej kierował resortem infrastruktury. Donald Tusk dziś ma przedstawić zmiany w rządzie. Dlatego Money.pl postanowił sprawdzić, jak Polacy oceniają szefów dwóch najbardziej kontrowersyjnych resortów: zdrowia i infrastruktury.

Źródło: Mands dla Money.pl

Źródło: Mands dla Money.pl

Biorąc pod uwagę złą sytuację w służbie zdrowia i krytykę, z jaką spotyka się Bartosz Arłukowicz, zaskakująco mało osób życzy sobie jego odwołania.

Źródło: Mands dla Money.pl

Źródło: Mands dla Money.pl

Bardziej jednoznacznie wypada Sławomir Nowak. Choć połowa nie życzy sobie go na stanowisku, to jednak jednej trzeciej Polaków nie przeszkadza.

Z rządu na pewno odchodzi szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Zostanie ambasadorem w Hiszpanii. Ale premier podsyca emocje. W ostatnich dniach mówił, że zmiana w składzie jego gabinetu będzie „ciekawa i konieczna”.

Badanie zrealizowane przez Mands na zlecenie Money.pl zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie tysiąca Polaków między 6 a 14 lutego.

Money.pl

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: