Wiadomości 5 grudnia 2012, 19:53

Śmierć na torach metra. Zamiast pomóc, wyciągnął aparat

Amerykański tabloid „New York Post” opublikował wstrząsające zdjęcie przedstawiające mężczyznę usiłującego uciec przed nadjeżdżającym wagonem metra. Na gazetę oraz fotografa, który zamiast pomóc ofierze sięgnął po aparat, spadła lawina krytyki na całym Świecie.

Kontrowersyjna okładka tabloidu "New York Post"

Kontrowersyjna okładka tabloidu „New York Post”

Stojący na stacji metra 58-letni Ki Suk Han został zaatakowany przez chorego psychicznie mężczyznę. Napastnik zepchnął nowojorczyka na tory, na chwilę przed nadjechaniem pociągu metra. Pomimo desperackich prób wspięcia się na peron, Hanowi nie udało się uciec przed nadjeżdżającym wagonem.

Jedną z nielicznych osób stojących w pobliżu i mogących pomóc ofierze był Umar Abbas, zawodowy fotograf. Ten jednak zamiast pospieszyć z pomocą, wyciągnął aparat i wykonał serię zdjęć, które następnie sprzedał gazecie „New York Post”.

Okładka tabloidu wywołała w amerykańskich mediach burzliwą dyskusję, czy fotograf powinien był stać i wykonywać zdjęcia czy też zainterweniować by, być może, uratować życie. Sam autor na łamach „New York Post” broni się, że błyskiem flesza usiłował zwrócić uwagę motorniczego.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: