Nauka 30 stycznia 2013, 21:40

Seks bez kondomów przyjemniejszy? Mit obalony

Najnowsze badania wykazują, że kobiety i mężczyźni w tym samym stopniu odczuwają przyjemność z seksu używając kondomów jak i bez nich. Okazuje się, że Panowie nie mają żadnego problemu z utrzymaniem erekcji w prezerwatywie.

Prezerwatywy, fot. Qxukhgiels

Prezerwatywy, fot. Qxukhgiels

Badanie oparte było na internetowej ankiecie dotyczącej zwyczajów seksualnych mężczyzn i kobiet od 18 do 59 roku życia. Uczestnicy uznali bezpieczny seks za bardzo podniecający i przyjemny — taki sam wynik dostał seks bez zabezpieczenia.

— To może być spowodowane faktem, że mężczyźni są bardziej skłonni do kupowania i używania prezerwatyw niż kobiety — tłumaczy dr Debby Herbenick z School of Public Health-Bloomington na Uniwesytecie w Indianie.  — Jednakże to bardzo ważne, aby kobiety zapoznały się z rodzajami kondomów, których używają ze swoimi partnerami. Jest to istotne, aby miały wpływ na bezpieczeństwo i przyjemność swoich seksualnych doświadczeń — dodaje.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: