Wiadomości 16 grudnia 2012, 21:05

Rok 2012 w przepowiedniach Krzysztofa Jackowskiego. Obliczyliśmy skuteczność jasnowidza

Najbardziej znany polski jasnowidz, Krzysztof Jackowski z Człuchowa, przepowiedział już co nas czeka w 2013 roku. Postanowiliśmy przyjrzeć się jego wróżbiarskim kompetencjom i sprawdziliśmy rzetelność poprzednich przepowiedni jasnowidza. Obliczyliśmy nawet jego skuteczność.

Krzysztof Jackowski, fot. YouTube/Fundacja Nautilus

Krzysztof Jackowski, fot. YouTube/Fundacja Nautilus

Krzysztof Jackowski jest cytowany przez media w związku z nadchodzącym 2013 rokiem, który w ocenie wróżbity nie zapowiada się najlepiej.

— To czas pękania wrzodu, przełom 2012/13 to będzie bardzo trudny czas — powiedział jasnowidz w rozmowie z radiem RMF.
— Być może to tylko początek złego, a może inaczej, dobrego zły początek — dodaje.

Chcąc uspokoić zaniepokojonych proroctwem czytelników, przyjrzeliśmy się trafności poprzednich wróżb Krzysztofa Jackowskiego. Poniżej zestawiliśmy ze stanem faktycznym przepowiednie jasnowidza na 2012 rok, opublikowane przez Super Express w grudniu 2011 r. W tekście nie zostały uwzględnione wróżby niezrozumiałe lub zbyt ogólne, by można je rzetelnie zweryfikować.

„Leszek Miller przegra partyjne wybory w SLD z Ryszardem Kaliszem”

Leszek Miller, fot. Ryszard Hołubowicz

Leszek Miller, fot. Ryszard Hołubowicz

Jak na złość, wybory w Sojuszu Lewicy Demokratycznej wygrał Leszek Miller. Były premier zasiadł w fotelu zarówno przewodniczącego partii jak i szefa klubu parlamentarnego. Ryszard Kalisz przegrał i odrzucił nawet propozycję zostania wiceprzewodniczącym SLD.


„Euro 2012: Mistrzem Europy zostanie Francja, Ukraina awansuje do półfinału, Polska nie wyjdzie z grupy”

W organizowanym przez Polskę i Ukrainę turnieju, Francja nie została Mistrzem Europy. Co więcej, nie brała nawet udziału w półfinałach. Tytuł ten przypadł Hiszpanom. Ukraina natomiast nie dość, że nie awansowała do półfinału, to nawet nie wyszła z grupy. Jasnowidz nie pomylił się tylko co do Polski.

„Ojciec Tadeusz Rydzyk przestanie szefować Radiu Maryja i Telewizji Trwam”

Logo telewizji Trwam

Logo telewizji Trwam

Redemptorysta z Torunia ma się dobrze i w dalszym ciągu jest dyrektorem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Wręcz przeciwnie: ojciec Tadeusz Rydzyk zabiera się za budowę nowej świątyni i aquaparku.


„Wojna USA z Iranem. Amerykańskie wojska wejdą do Iranu”

Prognozy Jackowskiego są bardziej burzliwe, niż realne stosunki międzynarodowe. Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Iranem pozostają napięte, jednak w dalszym ciągu nie doszło do wybuchu otwartej wojny między państwami.

„Wielkie trzęsienie ziemi w Japonii”

Mapa wstrząsów w 2011 r., fot. www2.demis.nl

Mapa wstrząsów w 2011 r., fot. www2.demis.nl

Tutaj jasnowidz nie pomylił się. Na początku grudnia bieżącego roku mieszkańcy między innymi Tokio doświadczyli trzęsienia ziemi o sile 7,3 w skali Richtera. Część ludzi zamieszkałych na wybrzeżu ewakuowano, choć żywioł nie był tak spektakularny jak ten z 11 marca 2011 roku, kiedy fala tsunami uszkodziła m.in. elektrownię atomową w Fukushimie.

„Polska: bezrobocie na poziomie 23 procent”

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w Polsce w dziesięciu miesiącach 2012 roku wyniosła średnio 12,73 proc. Wskaźnik bezrobocia był najwyższy w lutym, kiedy to wyniósł 13,4 procent, czyli aż o 9,6 p.p. mniej niż poziom przepowiadany przez Jackowskiego.

„Przewrót we Francji i groźba zbrojnej interwencji, Wielka Brytania i Irlandia wystąpią z Unii Europejskiej”

Mapa Unii Europejskiej, rys. David Liuzzo

Mapa Unii Europejskiej, rys. David Liuzzo

Od obalenia monarchii Burbonów nie dokonał się we Francji żaden widowiskowy przewrót. W 2012 roku z pewnością nie zburzono żadnej Bastylii i nikt nie groził Francuzom interwencją zbrojną.

 

 

W swoich przepowiedniach na 2012 rok Krzysztof Jackowski pomylił się osiem na dziesięć razy, a więc jego skuteczność wyniosła całe 20 procent. Prawdopodobnie nawet losowanie wróżb w ciasteczkach przyniosłoby lepszy efekt.

Sprawdziły się całe dwie prognozy jasnowidza: jedna dotyczyła trzęsienia ziemi w Japonii, druga — szans polskiej drużyny podczas Euro 2012. Faktycznie, Polacy nie wyszli nawet z grupy. Był to jednak całkiem prawdopodobny scenariusz, który przewidział choćby Jan Tomaszewski. Czyżby dawny piłkarz a obecnie poseł również parał się jasnowidztwem?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: