Wiadomości 9 grudnia 2012, 15:14

Próg zwalniający w Lęborku działa jak skocznia. Spod samochodów sypią się iskry

Na ulicy Armii Krajowej w Lęborku zamontowano próg zwalniający który działa jak… skocznia. Samochody po wjechaniu na przeszkodę tracą przyczepność i upadają, uderzając podwoziem o asfalt.

Próg zwalniający w Lęborku, fot. lebork24.info

Próg zwalniający w Lęborku, fot. lebork24.info

Film przedstawiający działanie progu pod lęborskim ratuszem opublikował serwis lebork24.info. Powodem zamontowania przeszkody był nadmierny hałas powodowany przez auta, które rozpędzały się na brukowanej ulicy. Teraz okoliczni mieszkańcy słyszą dodatkowo odgłos uderzania podwoziem o jezdnię.

Wypukłość, irocznie nazywana przez kierowców „skocznią”, jest uciążliwa ze względu na swój rozmiar, przez który samochody dosłownie tracą przyczepność i upadają, uderzając o nawierzchnię. Wjazd na przeszkodę ze zbyt dużą prędkością może skutkować uszkodzeniem pojazdów, spod których często sypią się iskry.

To nie koniec złych wiadomości dla kierowców. Kolejny tego typu próg w Lęborku może powstać przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Okrzei.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: