Wiadomości 15 grudnia 2012, 23:21

Powiększą granice miasta, żeby… nowa komenda policji nie była na wsi

Brzescy radni postanowili powiększyć granice miasta o jedną działkę. Tylko po to, by móc wybudować na niej komendę policji.

Policyjny radiowóz, fot. Artur Andrzej

Policyjny radiowóz, fot. Artur Andrzej

O sprawie informuje między innymi radio RDN Małopolska.

Stara, rozsypująca się komenda policji w Brzesku (woj. małopolskie) przestaje spełniać określone prawem normy, a część znajdujących się w niej pomieszczeń została już zamknięta przez sanepid.

Zmuszone do wybudowania nowej komendy władze gminy wytyczyły pod inwestycję działkę znajdującą się w sąsiadującym z Brzeskiem Jasieniu. Na pomysł nie przystała jednak Komenda Główna Policji, która uznała, że nowa siedziba powinna znajdować się w mieście, a nie na wsi. Brzescy radni podjęli więc uchwałę, która poszerzyła granice miasta o jedną działkę — tę, na której stanąć ma komenda.

Urzędnicy zapewniają, że do nowej siedziby policji będzie się można dostać łatwiej niż do obecnej, choćby ze względu na większą liczbę połączeń autobusów.

Realizacja nowej inwestycji rozpocznie się w 2014 roku.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: