Wiadomości 13 grudnia 2012, 19:43

Alli, popularny lek na odchudzanie niszczy wątrobę

Jeden z najpopularniejszych w Wielkiej Brytanii leków wspomagających odchudzanie, dostępny także w Polsce, może uszkadzać nerki, trzustkę i wątrobę — alarmują amerykańscy lekarze z Rhode Island University.

Opakowanie Alli, popularnego leku na odchudzanie

Opakowanie Alli, popularnego leku na odchudzanie

Blokujący wchłanianie tłuszczu w jelitach Alli stał się dostępny w aptekach Wielkiej Brytanii w 2009 roku. Został wtedy okrzyknięty „cudownym lekiem”.

Przeprowadzone przez naukowców badania wykazały, że ludzie, którzy zażywali Alli trzy razy dziennie przez 12 tygodni, dwukrotnie częściej utracili co najmniej 10 proc. masy ciała.

Niestety, pigułki Alli zawierają lek o nazwie orlistat, który może wywołać szereg skutków ubocznych. Oprócz niewydolności narządów wewnętrznych, pacjentom grożą także bóle głowy, problemy żołądkowe, depresja i zmęczenie  informuje „The Daily Express”.

Prof. Bingfang Yan twierdzi, że jego badania wykazały negatywne i nieodwracalne działanie nawet niewielkich dawek Alli. Mimo to, koncern GlaxoSmithKline zdecydowanie odrzuca wszelkie sugestie, jakoby produkowany przez niego specyfik był niebezpieczny dla zdrowia.

 Wynikom badań laboratoryjnych przeczą doświadczenia milionów osób z całego świata, którzy zażywali Alli  przekonują przedstawiciele farmaceutycznego giganta.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: