Wiadomości 8 stycznia 2014, 15:49

Podhalański śnieg na skoczni w Wiśle Malince

Zawody Pucharu Świata w Wiśle pod znakiem zapytania? Organizatorzy dokładają jednak wszelkich starań, by zawody się odbyły, a kibice mieli okazję spotkać się z najlepszymi skoczkami świata. Choć w Wiśle panuje wiosenna aura, na skoczni im. Adama Małysza od wczesnych godzin nocnych rozkładany jest śnieg przywieziony z Podhala.

Podhalański śnieg na skoczni w Wiśle Malince, fot. PZN

Podhalański śnieg na skoczni w Wiśle Malince, fot. PZN

Na kilka dni przed zawodami Pucharu Świata w Wiśle, aura w Beskidach wciąż jest typowo wiosenna. Wczoraj wieczorem do Wisły przyjechał pierwszy transport śniegu z Podhala.

– W pierwszym rzucie przyjechało 8 ciężarówek, kolejnych 16 ma dowieźć śnieg dziś w nocy. To da nam 350 kubików śniegu i powinno pozwolić przygotować równomierną warstwę na zeskoku. Czy będą potrzebne kolejne transporty, zdecydujemy w ciągu najbliższych dni – mówi Andrzej Wąsowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata w Wiśle.

Jak zapewnia Katarzyna Koczwara z Polskiego Związku Narciarskiego, organizatorzy zawodów cały czas śledzą prognozy pogody. Gdy tylko temperatura na to pozwoli, uruchomione zostaną także armatki.

– Jeśli aura będzie nam sprzyjać, uda się dośnieżyć skocznię. W niedzielę telefonicznie będę uzgadniać z dyrektorem Pucharu Świata, Walterem Hoferem, ostateczną decyzję dotyczącą organizacji bądź odwołania zawodów w Wiśle – mówi Wąsowicz.

Podhalański śnieg na skoczni w Wiśle Malince, fot. PZN

Podhalański śnieg na skoczni w Wiśle Malince, fot. PZN

Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego przyznaje, że cały czas w pogotowiu ma także ciekły azot. Ten ma być wykorzystany do ewentualnego zmrożenia torów najazdowych. – To rozwiązane awaryjne, na razie nie ma żadnych problemów z torami, system ich mrożenia działa, a my skupiamy się na przygotowaniu zeskoku – wyjaśnia Andrzej Wąsowicz.

Działania na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle można śledzić na bieżąco za pośrednictwem kamery internetowej dostępnej na stronie www.wisla-malinka.com.

źródło: PZN

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: