Wiadomości 12 grudnia 2012, 14:38

Papież rozkręca się na Twitterze. Ćwierka coraz intensywniej

Papież Benedykt XVI opublikował pierwszy wpis na Twitterze. O debiucie poinformowały media z całego świata.

Papież Benedykt XVI, fot. Oliver-Bonjoch

Papież Benedykt XVI, fot. Oliver-Bonjoch

„Drodzy Przyjaciele, z radością łączę się z wami przez Twitter” — napisał biskup Rzymu w pierwszym wpisie na swoim oficjalnym kanale @Pontifex. Patriarcha podziękował za ciepłe przyjęcie i pobłogosławił obserwującym go internautom.

O papieskim debiucie poinformowały media z całego świata. Wzmianki pojawiły się m.in. w internetowych serwisach Daily Mail, The Independent, Washington Post, USA Today, CNN i BBC.

Pierwsze wpisy papieża Benedykta XVI na Twitterze

Pierwsze wpisy papieża Benedykta XVI na Twitterze

Ogromne zainteresowanie dziennikarzy dodało Ojcu Świętemu odwagi. Po pierwszym, nieco nieśmiałym tweecie, papież rozkręcił się i zaczął ćwierkać intensywniej.

— Jak możemy lepiej przeżyć Rok Wiary w naszej codzienności? — pytał w kolejnym wpisie. Po kilkunastu minutach biskup znowu zaznaczył swoją obecność, zwracając się do wiernych z pasterskim pouczeniem: „rozmawiaj z Jezusem na modlitwie, słuchaj Jezusa, który mówi w Ewangelii, spotykaj Jezusa obecnego w potrzebującym.”

Papież Benedykt XVI ćwierka w ośmiu językach. Wpisy obserwuje łącznie ponad milion użytkowników Twittera.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: