Kultura 9 stycznia 2013, 13:31

Ogłoszono nominacje do Złotych Malin

W okresie poprzedzającym rozdanie Złotych Globów i Oscarów w Hollywood będzie głośno o Złotych Malinach, nagrodach dla najgorszych filmów minionego roku. Wiadomo już, że faworytem jest „Saga Zmierzch – Przed świtem – część druga”. Ceremonia wręczenia Złotych Malin odbędzie się 23 lutego, dzień przed wręczeniem Nagród Akademii.

Statuetka Złotej Maliny

Statuetka Złotej Maliny

 

Na ogłoszonej liście nominowanych do Złotych Malin, zwanych Antyoscarami figuruje kilka wielkich przebojów kinowych. Prym wśród nominowanych wiedzie „Saga Zmierzch – Przed świtem – część druga”, która ma szansę na statuetkę… w każdej z jedenastu kategorii! Najgorszy film, najgorszy reżyser, na obsadzie kończąc. Talent aktorski odtwórczyni głównej roli, Kristen Stewart został „doceniony” dwukrotnie – gwiazda nominowana jest w kategorii najgorszej aktorki aż za dwa filmy, wspomnianym „Przed świtem” oraz „Królewnę Śnieżkę i Łowcę”.
Adam Sandler, którego film „Jack i Jill” był ubiegłorocznym rekordzistą, zdobywając aż 10 niechlubnych wyróżnień, w tym roku również ma szansę tryumfować pośród najgorszych. Film z udziałem komika „Spadaj, tato” nominowany jest w 8 kategoriach. Wśród tegorocznych nominowanych znalazły się ponadto takie gwiazdy, jak Nicolas Cage, Katherine Heigl, Eddie Murphy, Liam Neeson i Jennifer Lopez.

Kapituła przyznająca Złote Maliny każdego roku pokazuje gwiazdom muzyki, aspirującym do wykonywania zawodu aktora, że ich miejsce jest na scenie przy mikrofonie, a na planie filmowym. Tegoroczne nominacje nie pominęły supergwiazdy popu Rihanny i filmu z jej udziałem „Battleship: Bitwa o Ziemię” (m.in.: najgorszy film, najgorszy reżyser, najgorszy scenariusz). Legenda amerykańskiej rozrywki i zdobywczyni Oscara Barbra Streisand również nie miała szczęścia. Komedia „Mama i ja”, w której zagrała, powalczy o tytuł najgorszego filmu. Sama Streisand może zostać wyczytana przy ogłoszeniu „zwyciężczyni” w kategorii najgorszej aktorki.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: