Ciekawostki 14 lutego 2013, 14:10

Nastolatki wysyłają SMS podczas snu

Wygląda na to, że nastolatkom nie wystarcza już smsowanie przez cały dzień. Okazuje się, że piszą nieprzytomni także w środku nocy. To jak lunatykowanie, ale potencjalnie bardziej dowcipne.

fot. tuppus

fot. tuppus

Jak zauważa serwis cnet.com, każde pokolenie zmaga się z ciężarem bycia nastolatkiem, co wiąże się z intensywnym trybem życia: uczeniem, randkowaniem, poznawaniem świata. To za dużo. Dlatego młodzi ludzie zaczęli smsować przez sen.

— Kiedy telefon zadzwoni w trakcie snu, nastolatek i tak go odbiera. Czasami odpowiada słowami, czasami bełkocze — mówi cytowana przez CBS prof. Elizabeth Dowdell z Villanova University w Pennsylwanii.

Profesor zauważa, że tak samo może być z smsami, tyle że mogą być one „nawet bardziej nieodpowiednie”. Gdy nastolatkowie się budzą, nie pamiętają o nocnych wiadomościach, dopóki nie spojrzą na swój telefon.

Wydaje się, że jedynym sposobem aby zaradzić tego typu przypadkom jest wyłączanie telefonu na noc.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: