Nauka 15 stycznia 2013, 06:42

Mężczyźni chcą silniejszej erekcji

Badania przeprowadzone w 12 krajach europejskich wykazały, że aż 95 proc. dorosłych osób uważa, że aby życie seksualne było udane, mężczyzna musi być pewien swoich zdolności seksualnych.

Aż 83 proc. Hiszpanów jest zaniepokojonych swoją erekcją

Aż 83 proc. Hiszpanów jest zaniepokojonych swoją erekcją

84 proc. badanych mężczyzn jest zdania, że najważniejszym elementem seksualnej świadomości mężczyzny jest zdolność do seksualnego zaspokojenia partnerki. Z twierdzeniem tym zgodziły się trzy czwarte kobiet.

Więcej niż jedna trzecia kobiet uważa, że gdyby ich partner doświadczał silniejszych erekcji to poprawiłoby się ich życie seksualne. Najbardziej zaniepokojeni swoją erekcją są Hiszpanie. 83 proc. z nich mówi, że chcieliby być twardsi w celu poprawienia seksualnych doświadczeń. Podobne zdanie ma 80 proc. Turków oraz 76 proc. Włochów. Pewni siebie są Niemcy, jedynie 40 proc. z nich uważa, że powinni mieć silniejsze erekcje.

— Wyniki tych ankiet potwierdzają poprzednie badania, które łączą twardość erekcji mężczyzny z pewnością siebie i zdolnością seksualnego zaspokojenia partnerki — mówi dr John Dean, seksuolog z non-profit London Clinic.

— Mężczyźni muszą się czuć pewni, aby odczuwać przyjemność z doświadczeń seksualnych. Jednak aby czuć się pewnym swojej seksualności, mężczyzna musi wiedzieć, że w raz ze swoim partnerem są w stanie się wzajemnie zaspokoić i wpłynąć na poziom erekcji — tłumaczy.

Według ankiety przeprowadzonej na 8576 mężczyznach i kobietach, aż 90 proc. badanych uważa, że brak seksualnej świadomości ma negatywny wpływ na ogólną pewność siebie mężczyzny i jego samoocenę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: