Wiadomości 4 stycznia 2013, 22:23

Masz więcej niż cztery koty? Łamiesz prawo

W Wellington w stanie Kansas obowiązuje nowe prawo, które zakazuje mieszkańcom posiadania więcej niż czterech kotów w jednym domu.

Jak zauważa thedailybeast.com, wraz z rozpoczęciem się nowego roku weszło w życie mnóstwo nowych przepisów prawnych. W Maryland na przykład po raz pierwszy zalegalizowano małżeństwa homoseksualne. Z kolei na Alasce prywatni ubezpieczyciele będą zmuszeni do pokrywania kosztów leczenia autyzmu u dzieci i młodych dorosłych. A we wspomnianym Wellington nie będzie można posiadać więcej niż cztery koty w jednym gospodarstwie domowym.

Internauci już szydzą z nowego prawa ale, biorąc pod uwagę niepokojące statystyki z ostatnich interwencji w sprawie przetrzymywania zwierząt w złych warunkach, prawodawcy Wellington mogą mieć rację.

81-letnia mieszkanka Arizony Lucienne Touboul została aresztowana w maju pod zarzutem zaniedbania i okrucieństwa wobec zwierząt. W jej domu znajdowały się 64 koty. To nie był pierwszy raz, kiedy Touboul weszła w konflikt z prawem. Pierwszy wyrok w sprawie okrucieństwa wobec zwierząt otrzymała już w 2010 roku, gdy w jej zamrażalniku znaleziono 9 kotów. Jak powiedziała policji, używała ich jako składnika do gulaszu.

— W ciągu 50 lat egzekwowania prawa nigdy nie spotkałem się z przypadkiem takim jak ten, w którym miłośnik zwierząt prawdopodobnie wrzuca swoje pupile do garnka — komentował cytowany przez  thedailybeast.com szeryf Joe Arpaio.

Krytycy nowego prawa zwracają jednak uwagę na fakt, że przepisy uderzą także we wzorowych właścicieli.

— Opieka nad kotami to nie kolekcjonowanie znaczków — mówi Nina Kostovo. Kobieta mieszka na Syberii w dwupokojowym mieszkaniu z 130 kotami. — Współczuję jednemu, później przychodzi drugi, następny i tak dalej… — mówi Kostovo opowiadając o tym, jak przygarnęła pierwszego kota 20 lat temu. Jej przypadek jest inny: każdy zwierzak został wykastrowany i ma zapewnioną odpowiednią opiekę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: