Wiadomości 4 lipca 2013, 11:52

Marcinkiewicz: 125 razy! Kompletnie się nie dziwię, że wydarzył się Smoleńsk

- 125 razy! Przecież to jest jakaś masakra, teraz się kompletnie nie dziwię, że wydarzył się Smoleńsk – tak Kazimierz Marcinkiewicz skomentował w Radiu ZET informację, że piloci prezydenckiego Tupolewa aż 125 razy nieprawidłowo wykonywali lądowania przed 10 kwietnia, gdy samolot rozbił się na lotnisku w Smoleńsku.

Kazimierz Marcinkiewicz z Lechem Kaczyńskim, fot. prezydent.pl

Kazimierz Marcinkiewicz z Lechem Kaczyńskim, fot. prezydent.pl

- Ja się przestraszyłem, naprawdę – dodał.

- Czy sądzi pan, że winien za to jest dowódca sił powietrznych? – zapytała Monika Olejnik.

- No oczywiście, a kto inny? To właśnie dowódca jest za takie rzeczy odpowiedzialny. Wcześniej dochodziło do tego, że szefowie tego pułku rezygnowali z tego stanowiska w proteście przeciwko temu, co dzieje się w tym pułku. W związku z tym dowództwo miało tego świadomość – odpowiedział Marcinkiewicz.

„Prokuratura i Lasek rozbrajają Smoleńsk”

- Wydaje mi się, że dziś mamy do czynienia z taką sytuacją, że to, co zrobiła prokuratura i to, co robi zespół pana Laska to rzeczywiście rozbraja Smoleńsk – dodał Marcinkiewicz. Ocenił, że „fakty prezentowane przez prokuraturę są absolutnie jasne”.

Więcej na: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: