Wiadomości 29 października 2013, 09:44

Kuczyński krytykuje Nasz Dziennik: Wyszyński dziękował Mazowieckiemu za jego rolę w Stoczni, a „ND” go opluwa

Waldemar Kuczyński w Radiu ZET ostro skrytykował prawicową prasę za publikacje na temat Tadeusza Mazowieckiego. – Kardynał Wyszyński bardzo dziękował Mazowieckiem za rolę, jaką on odegrał w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. A za tę rolę on jest opluwany w „Naszym Dzienniku”. Andrzej Gwiazda kłamie świadomie i cynicznie mówiąc, że rząd nas tam posłał. To jest po prostu kłamstwo – mówił doradca Mazowieckiego i minister w jego rządzie. – Katolicy z nożem w zębach – podsumował.

Tadeusz Mazowiecki, fot. Artur Klose

Tadeusz Mazowiecki, fot. Artur Klose

- To była inicjatywa Tadeusza i Bronka. Oni tam pojechali i nie mieli pomysłu, że oni tam zostaną i będą doradzać, tylko że zawiozą list i jako taki akt solidarności i na tym się ich rola skończy. Dopiero jak tam się znaleźli, to Wałęsa pomachał ręką i powiedział „tak, my już wiemy o tym liście, Wolna Europa o tym mówiła, ale co moglibyście tak zrobić innego” – tłumaczył.

Przypomniał też, że prawicowa prasa wypomina Mazowieckiemu teksty przeciwko biskupowi Kaczmarkowi, napisane w latach ‘50. – On mi mówił, że spowiadał się u biskupa Kaczmarka i kardynała Wyszyńskiego i od obu dostał rozgrzeszenie – stwierdził Kuczyński. – Kiedy te ataki się pojawiały, on wracał do tych swoich zachowań i bardzo z tego powodu cierpiał. Nie dlatego, że te szczujnie prawicowe go atakowały, ale z powodu on to zrobił jako młody człowiek – dodał.

Monika Olejnik przypomniała informację pominiętą przez „Nasz Dziennik”, że to rząd Tadeusza Mazowieckiego wprowadził religię do szkół. – Pani Moniko, oni reprezentują taki katolicyzm, który trochę zmodyfikował jedno z przykazań bożych, mianowicie kochaj bliźniego swego, jak my Mazowieckiego. Tacy katolicy z nożem w zębach – podsumował.

Więcej na: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: