Wiadomości 9 czerwca 2013, 11:13

Kielce: policjanci chcieli przekazać dzieci nietrzeźwych rodziców opiekunom. Ci także okazali się pijani

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, policjanci zatrzymali na ulicy w centrum Kielc dwoje nietrzeźwych dorosłych sprawujących opiekę nad 9 – letnim chłopcem. Sygnał o tym fakcie przekazany został przez czujnego przechodnia. Okazało się, że w związku z tą interwencją, funkcjonariusze w innej części miasta w mieszkaniu zastali kolejne osoby nietrzeźwe opiekujące się dziećmi. Pijani dorośli trafili do policyjnej celi, a dzieci przekazano trzeźwym członkom rodziny.

Policjanci chcieli przekazać dzieci nietrzeźwych rodziców dziadkom. Ci także okazali się pijani. Fot. Kuba Bożanowski/Wikimedia

Policjanci chcieli przekazać dzieci nietrzeźwych rodziców dziadkom. Ci także okazali się pijani. Fot. Kuba Bożanowski/Wikimedia

Wczoraj, przed godz. 18:00 w pobliżu ronda przy ul. IX Wieków Kielc, świadek zauważył idącą kobietę i mężczyznę, którzy mieli pod opieką kilkuletniego chłopca. Podejrzewając, że dorośli mogą być nietrzeźwi, poinformował telefonicznie dyżurnego Policji ze śródmieścia.

Jak czytamy na stronie internetowej świętokrzyskiej policji, na miejsce skierowany został patrol funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Policjanci niezwłocznie dotarli na miejsce interwencji. Bardzo szybko potwierdzili też informację przekazaną przez czujnego przechodnia.

Jak się okazało, chłopiec w wieku 9 lat był pod opieką 30 – letniej matki i jej 32 – letniego konkubenta. Osoby zostały przebadane przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu. Oboje byli nietrzeźwi. Kobieta miała 2 promile, natomiast mężczyzna – ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci, aby przekazać chłopca pod opiekę trzeźwym osobom, pojechali pod wskazany adres na jednym z osiedli w Kielcach. Na miejscu, w mieszkaniu zastali 28 – latkę, oraz jej rodziców, 59 – letniego mężczyznę i 57 – letnią kobietę. Jednak cała trójka również była nietrzeźwa.  Młoda kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie, natomiast mężczyzna blisko 3 promile, a jego żona 2,5 promila.

Okazało się również, że nietrzeźwi dorośli opiekowali się w tym stanie trójką chłopców. Najmłodszy z nich miał 1,5 roku, a pozostali 3 i 7 lat.

Funkcjonariusze poinformowali o całym zdarzeniu dyżurnego komendy Policji i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzieci nie miały żadnych widocznych obrażeń i ostatecznie po badaniu w szpitalu przekazane zostały trzeźwym członkom rodziny.

Pijani opiekunowie trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu będą składać wyjaśnienia. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo i opiekę nad nimi w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: