Nauka 4 lutego 2013, 15:58

Jak seks to tylko z eks

Przedmiotem najnowszych badań, których wyniki zostały opublikowane w tym tygodniu, było burzliwe życie miłosne dwudziestolatków. Okazuje się, że zarówno zrywania, powroty do siebie, jak i seks z byłym są w tej grupie wiekowej powszechne.

Naukowcy z Bowling Green State University w Stanach Zjednoczonych ustalili, że około 45 proc. młodych ludzi biorących udział w badaniu zerwało ze swoim chłopakiem lub dziewczyną po czym wróciło do siebie w krótkim okresie czasu. 54 proc. tych, którzy wrócili do siebie przyznało się także do seksu z byłym.

Kobiety i mężczyźni odpowiadali podobnie na to pytanie. Ankietę przeprowadzono na 800 młodych ludziach w wieku od 17 do 24 roku życia, z 60 różnych szkół.

— To badanie potwierdza, że związki młodych dorosłych są płynne — mówi adiunkt Sarah Halpern-Meekin. — Młodzi ludzie muszą przejść przez ten okres niepewności. W ten sposób uczą się i nabierają doświadczenia, które może być przydane w tworzeniu późniejszych relacji — tłumaczy.

To samo badanie wykazało, że użycie prezerwatyw jest częstsze na początku związku. Z upływem czasu kondomy idą w zapomnienie — donosi LiveScience. Ciekawym jest fakt, że gdy młodzi ludzie uprawiając seks ze swoim/swoją eks, nie używają prezerwatywy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: