Wiadomości 12 lutego 2013, 17:15

Jak nie smog, to hałas. Kraków zanieczyszczony akustycznie

Hałas drogowy to kolejny po smogu spory problem dla mieszkańców Krakowa. I tak jak zanieczyszczonym powietrzem, tak również tym tematem postanowili się zająć krakowscy radni. Na Komisji Infrastruktury wysłuchali informacji Prezydenta Miasta Krakowa o wpływie komunikacji na klimat akustyczny Krakowa.

Tramwaj w Krakowie, fot. Hubert Waguła

Tramwaj w Krakowie, fot. Hubert Waguła

Jak informuje Referat Informacji i Współpracy Zagranicznej Miasta Krakowa, sprawę zanieczyszczenia akustycznego referowała Ewa Olszowska-Dej – Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska, której prezentacja „Mapa akustyczna Miasta Krakowa wraz z programem ochrony środowiska przed hałasem dla Miasta Krakowa”, wzbudziła spore zainteresowanie wśród członków komisji.

Ewa Olszowska-Dej scharakteryzowała hałas w Krakowie, opowiedziała radnym, co jest podstawowym źródłem informacji o poziomie zagrożenia hałasem, mówiła o dotychczasowych rozporządzeniach zmieniających poziom dopuszczalnego hałasu, a także o „Programie ochrony środowiska przed hałasem dla Miasta Krakowa”, który został przyjęty uchwałą NR LXXXIII/1093/09 Rady Miasta Krakowa z dnia 21 października 2009 r.

Poinformowała również, że program, którego założenia kończą się w obecnym roku, będzie przedłużony o kolejne lata – do 2018 roku. Przygotowano już całą listę celów do zrealizowania w kolejnych pięciu latach, a projekt programu wraz z prezentacją zostanie przedstawiony Prezydentowi Miasta Krakowa oraz komisjom Rady Miasta Krakowa do 15 września 2013 r. – czytamy w informatorze Referatu Informacji i Współpracy Zagranicznej Miasta Krakowa.

Oprócz wysłuchania informacji o hałasie, komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zwolnienia Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie z obowiązku wpłaty nadwyżek środków obrotowych do budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: